2019-05-09

Bilde på lerret - wybór materiału

Kiedy urządzasz mieszkanie, wbrew pozorom najłatwiej kupić meble. Oczywiście, że muszą ci się podobać, ale przede wszystkim chodzi o ich funkcjonalność. Kupujesz szafy, remontujesz kuchnię, wykańczasz łazienkę… I ciągle czegoś brak! Pozostały “gołe ściany”, które warto czymś przyozdobić. Nie każdy lubi chłód czystych przestrzeni, większość z nas dba o to, by dom był ciepły. Dlatego coraz częściej decydujemy się bilde på lerret https://trykknorge.no/2018/07/06/bilde-pa-lerret/ - obrazy na płótnie. Okazuje się, że ich wybór to także wyzwanie. Nie musisz wcale decydować się na klasyczny obraz - możesz wywołać w ten sposób własne zdjęcia. A przede wszystkim, stoisz przed wyborem odpowiedniego materiału!


Obrazy to wciąż jedna z popularniejszych dekoracji, jakie możemy spotkać w domach. Rzeczywiście jednak ich forma z biegiem czasu zaczęła się mocno zmieniać. Kiedyś inwestowaliśmy w to, co klasyczne, a w dodatku każde płótno otoczone było ciężką, zdobioną ramą. Tymczasem dzisiaj wybieramy lekkie materiały, pozostawiając je bez żadnej ozdoby wokół. W nowoczesnych wnętrzach wiszą płótna po prostu naciągnięte na drewno i prezentują się świetnie! Co więcej, u wielu swoich znajomych z pewnością widziałeś już ich własne zdjęcia, które ze ścian przypominają najpiękniejsze momenty ich życia. Chciałbyś takie u siebie, ale nie wiesz, jak zabrać się za stworzenie swojego pierwszego bilde på lerret? Na początek, poznaj możliwości i zdecyduj, jakie rozwiązanie jest najlepsze dla twojego mieszkania czy domu.


Bilde på lerret: materiały

Dla kogoś, kto po prostu chciałby mieć bilde på lerret na swojej ścianie, hasła “poliwinyl”, “cancas” czy “szpachla” nie muszą być początkowo wcale zrozumiałe. Jak więc zrobić zamówienie, gdy nie ma się o tym bladego pojęcia? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które z pewnością będą ci pomocne. To szczególnie ważne, gdy swój bilde på lerret zamawiasz on-line i wszystkie parametry musisz wybrać zupełnie samodzielnie.

  • płótno poliwinylowe

Jeśli chcesz, by twój bilde på lerret był lekko błyszczący, a jego kolory bardzo soczyste i wyraźne - to strzał w dziesiątkę. Sztuczne płótno poliwinylowe zapewnia ci wygląd niezwykle zbliżony do prawdziwych fotografii. Taki obraz na płótnie bez trudu odnajdzie się w niemal każdym wnętrzu.

  • płótno bawełniane canvas

To dokładnie takie same płótno, jakiego używają malarze. Jeśli zatem chcesz, by na twoim bilde på lerret widoczne były sploty materiału i wyglądał on finalnie “bardziej szlachetnie”, to doskonały wybór dla ciebie. Idealnie sprawdza się do klasycznych obrazów: reprodukcji, martwej natury czy krajobrazów. Niemniej możesz skorzystać z canvasu także wtedy, gdy twój bilde på lerret ma przedstawiać twoją rodzinną fotografię.

  • płótno bawełniane szpachlowane

To idealny materiał dla bilde på lerret, który będzie wisiał w nowoczesnym wnętrzu. Ma on bowiem strukturę podobną do nierównego tynku zaschniętego na ścianie, a wydruki na nim wychodzą wyjątkowo soczyste.

Zobacz także