2019-05-24

Import gadżetów reklamowych z Chin

Okazuje się, że w ostatnich latach bardzo popularny stał się import gadżetów reklamowych z Chin. Decyduje się na to coraz więcej przedsiębiorców, którzy chcą w ten sposób zaoszczędzić na niewielkich produktach służących budowaniu wizerunku ich marki. Czy importer gadżetów reklamowych z Chin ma dzisiaj pełne ręce roboty? Na czym polega fenomen importu gadżetów reklamowych z Państwa Środka?


Odkąd granice nie stanowią już tak wielkich barier jak jeszcze kilkanaście lat temu, niemal każdy importer gadżetów reklamowych z Chin ma naprawdę dużo zleceń. Polscy przedsiębiorcy rozumieją, że w ten sposób są w stanie zaoszczędzić dość potężne kwoty, zatem decydują się na sprowadzenie przeróżnych towarów.


Import gadżetów reklamowych z Chin

Z pewnością wiesz, że gadżety reklamowe to nie często niewielkie produkty, które firmy wykorzystują w celach handlowych. Ich głównym zadaniem jest promocja i reklama za niewielkie pieniądze. Treść zawarta na nich staje się krótkim komunikatem, który wieść o danym przedsiębiorstwie niesie dalej między potencjalnych klientów i kontrahentów. Jakie produkty może sprowadzić dla ciebie importer gadżetów reklamowych z Chin? Oczywiście, mogą to być klasyczne rozwiązania w postaci gadżetów elektronicznych, artykułów biurowych, przyborów do pisania, a także torebki, parasole czy różnych wielkości pamięci USB. Każde z nich jest bardzo dobrym sposobem na szerzenie wizerunku danej firmy czy promowaniu konkretnych usług, które dana firma oferuje swoim klientom. Ważne jest to, by dany podarunek wzbudzał w obdarowanym kliencie pozytywne emocje.

Dlaczego tak ważny jest świadomy wybór osoby, która się tym zajmie? Importer gadżetów reklamowych z Chin musi znać chiński rynek oraz być zaznajomionym z panującymi na nim zasadami. Musi on umieć znaleźć także zaufanego producenta i dostawcy, by sprowadzane gadżety były możliwie jak najlepszej jakości w stosunku do ceny. Oczywiście istnieją już odpowiednie platformy internetowe, na których może opierać się początkujący importer gadżetów reklamowych. Może on również kilkakrotnie wybrać się na targi, które pomogą mu nawiązać niezbędne w tej pracy znajomości. Doświadczony importer gadżetów reklamowych ma też świadomość, jak mogą przebiegać negocjacje, by nie doszło do przesady z żadnej ze stron. Jako przedsiębiorca musisz mieć świadomość, że oszczędność na produktach reklamowych może pojawić się dopiero wtedy, gdy mówimy o sporym zamówieniu. Okazuje się, że to jedyna droga do opłacalności jakichkolwiek interesów z akurat chińskim producentem. Wszak z pewnością zdajesz sobie sprawę, że na polskim rynku nie brakuje dużych producentów gadżetów reklamowych.

Musisz zdawać sobie sprawę, cokolwiek powie ci importer gadżetów reklamowych, że wszystkie towary, które zostaną sprowadzone z Chin muszą przejść przez odprawę celną. Zatem VAT to nie jedyna opłata, którą musisz ponieść. Oprócz niej pojawia się również cło. Konieczne jest dokładnie zapoznanie się z przygotowanym przez Departament Polityki Celnej Ministerstwa Finansów systemem Informacji Taryfowej ISZTAR. Ważne jest bowiem to, że nie ma stałych stawek za wszystko - są one zależne od importowanych produktów.

Zobacz także