2019-04-04

Telefon biznesowy – podłączenie także przez internet!

Aby korzystać z telefonu biznesowego stacjonarnego, wcale nie trzeba posiadać podłączenia do analogowej sieci telefonicznej. Alternatywnym wyborem będzie telefonia internetowa, która niesie ze sobą szereg dodatkowych korzyści!

 

Obecnie, gdy słyszymy słowa takie jak „telefon biznesowy https://www.axium.pl/oferta/telefon-ip-telefon-konferencyjny/”, najczęściej mamy na myśli nowoczesny smartfon, który oferuje szeroką gamę funkcji pomocnych biznesmenowi. Jednak tak naprawdę do wyboru mamy także szereg innych telefonów biznesowych, które doskonale nadają się do użycia w firmie.

 

Nadal bardzo popularne są telefony biznesowe stacjonarne, które możemy zobaczyć w gabinetach sekretarek, menedżerów, szefów czy w recepcjach. Taki telefon nie musi być wcale podłączony do sieci telefonicznej – dzisiaj bardzo popularny jest telefon biznesowy VoIP, który pozwala na prowadzenie połączeń przez internet.

 

Telefonia internetowa VoIP – co to jest?

Voice over Internet Protocol (VoIP) to określenie technologii, która pozwala na prowadzenie połączeń telefonicznych za pomocą łączy internetowych lub oddzielnych sieci z użyciem protokołu IP.

 

Technologia VoIP nazywana jest często telefonią internetową, ponieważ nie wymaga ona podłączenia do sieci telefonicznej – dzięki temu można korzystać z niej także w tych miejscach, w których sieć ta nie jest dostępna.

 

Możemy za jej pomocą łączyć się zarówno z innymi użytkownikami tej sieci, jak również z telefonami komórkowymi oraz stacjonarnymi.

 

Zalety telefonii internetowej VoIP w porównaniu z telefonią tradycyjną:

·        niezależność od ofert operatorów telefonicznych

·        niższa cena rozmów telefonicznych

·        możliwość prowadzenia bezpośrednich wewnątrz sieci VoIP

·        większa mobilność użytkowników – łatwe przenoszenie sieci

·        niskie koszty wykonania infrastruktury

·        możliwość korzystania z dodatkowych usług, na przykład specjalnego oprogramowania przeznaczonego do telefonii internetowej

 

Telefon biznesowy VoIP – dlaczego warto go wybrać?

Aby korzystać z technologii VoIP w swojej firmie, potrzebny będzie specjalny telefon biznesowy IP (VoIP) albo bramka VoIP, które są odpowiednio skonfigurowane w zależności od wybranego operatora VoIP. Połączenia można realizować również za pomocą odpowiedniego oprogramowania komunikacyjnego.

 

Technologia VoIP w biznesie najczęściej polega na wykorzystaniu specjalnych telefonów – taki telefon biznesowy z zewnątrz nie różni się niczym od zwykłego telefonu stacjonarnego, ale pozwala on na prowadzenie połączeń przez sieć.

 

Korzyści z zastosowania telefonu biznesowego IP może odczuć każde przedsiębiorstwo – zarówno mała firma, która rzadziej wykonuje połączenia, jak również duża korporacja, która posiada własne call center.

Zobacz także