2019-05-24

Telefon stacjonarny w firmie

Chociaż w domach większości Polaków nie ma już telefonu stacjonarnego, który skutecznie wyparły komórki posiadane przez wszystkich domowników, wciąż nie jest tak, że telefony stacjonarne zniknęły. Co więcej - cieszą się one ciągłym wzięciem! Dlaczego? Bo przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z rozwiązań, na jakie pozwala telefon stacjonarny z Internetem. Co to właściwie znaczy? Jak działają telefony IP i czym jest telefonia VoIP?


Okazuje się, że 2/3 przedsiębiorstw przebadanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej utrzymuje numer stacjonarny z bardzo prostego powodu - chcą uwiarygodnić swoją firmę i w ten sposób pokazać swój profesjonalizm. Nie jest to bez znaczenia, gdyż sami klienci i kontrahenci też uważają, że telefon stacjonarny jest pewnego rodzaju potwierdzeniem posiadania własnego biura.


Telefon stacjonarny z internetem to jednak coś znacznie więcej niż sam wizerunek firmy. Coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z usługi VoIP, która pozwala na korzystanie z numeru stacjonarnego za pomocą łącza internetowe. O co tak naprawdę chodzi?


Telefon VoIP to w gruncie rzeczy telefon stacjonarny, którym możesz wykonywać i odbierać połączenia głosowe, a także obsługiwać nawet kilka numerów stacjonarnych. Taki telefon stacjonarny z internetem działa dzięki podłączeniu aparatu do sieci komputerowej i skonfigurowania go za pomocą komputera. Każde tego typu urządzenie ma dwa gniazdka - musisz je bowiem podłączyć do komputera i do internetu. Jeśli już skonfigurujesz swój telefon stacjonarny z internetem, możesz używać go bez włączania pozostałych urządzeń stacjonarnych. Co ciekawe, oprócz samych telefonów VoIP, istnieją również wideotelefony VoIP.


Dla przedsiębiorców telefon stacjonarny z internetem to naprawdę szereg korzyści. Dostępne są naprawdę liczne oferty na telefon stacjonarny od wielu operatorów VoIP. Po pierwsze, oprócz oczywistego komfortu, jaki daje telefon stacjonarny z internetem, dochodzi jeszcze fakt, że większość z operatorów nie wymaga nawet podpisywania umowy z przedsiębiorcą. Wystarczy, że mają oni telefon stacjonarny i zarejestrują się poprzez odpowiedni formularz online. Warto podkreślić, że połączenia za pomocą telefonii VoIP są zazwyczaj dużo tańsze. Musisz jednak wziąć pod uwagę także opłaty za pocztę głosową czy publiczny numer stacjonarny. Okazuje się jednak, że finalnie to dalej często znacznie tańsze rozwiązanie dla przedsiębiorców. Telefon stacjonarny z internetem z pewnością opłaci się firmie, która większość kontrahentów czy klientów ma za granicą, gdyż połączenia standardowe będą dla nich naprawdę drogie. Dlatego, jeśli jesteś przedsiębiorcą, który planuje rozwój swojego biznesu, z pewnością powinieneś wziąć pod uwagę zamontowanie go w swojej firmie.

Zobacz także